Що таке філаментні лампочки

За оцінками багатьох рядових споживачів та експертів сучасне світлодіодне та галогенове освітлення, за всіх практичних переваг, поступається класичним технологіям в естетичному плані. Компромісним рішенням можуть стати філаментні лампи - світильники з ниткоподібними LED-елементами, які створюють м'яке, рівне і тепле світло в більш комфортному для людського ока спектрі. Вони ідеально підходять для інтер'єрного освітлення, демонструють прекрасні параметри енергоефективності, мають всі переваги світлодіодних систем, але позбавлені деяких їх недоліків.

Ще кілька років тому інноваційні світильники такого типу можна було побачити лише на міжміських виставках, а сьогодні технологія доступна для покупців з України. Ви можете ознайомитись з асортиментом філаментних ламп у каталозі нашого інтернет-магазину. Ми пропонуємо новітні розробки від провідних світових виробників – все, що тільки знадобиться для створення сучасного світлодіодного освітлення.

Щоб вам було легше визначитися з вибором, у цій статті ми докладно розповімо про саму технологію filament, а також надамо огляд переваг та недоліків світлодіодних ламп різної конструкції на її основі.

Лампи Filament LED

Багато хто бачив філаментні лампи – сьогодні таке освітлення можна часто зустріти в кафе та ресторанах. На вигляд вони нагадують звичайні лампочки розжарювання – відразу і не скажеш, що це світлодіодний елемент, але різниця в конструкції суттєва.

Замість звичайного світлодіода використовується нитка, на якій послідовно закріплені мініатюрні LED-чіпи (технологія Chip-on-Glass). Підкладка виготовляється зі скла, сапфіру або кераміки, як струмопровідний елемент використовується золото, а зверху філамент покривається спеціальним гелем, який виконує роль люмінофора. Саме зовнішнє покриття забезпечує естетичний ефект, змінюючи природний синій спектр світлодіодного свічення на приємніший – оранжево-жовтий. Коротко про характеристики:

  • діаметр філаментної нитки – 1,5 мм;
  • довжина – 3 см;
  • споживання – 0,8-1,3 Вт;
  • кількість LED-чіпів на одній підкладці – близько 28;
  • кількість filament-елементів в одній лампі 2-16 (залежно від потужності свічення та типу цоколя – E14 або E27).

Першими технологію освоїли японці, а китайці вдосконалили оригінальну конструкцію, посилили світловий потік, зробивши використання філаментного освітлення не просто естетичним, а й раціональним з побутової точки зору. Сучасні Filament LED за потужністю еквіваленти стандартним лампочкам розжарювання на 40, 60 або 85 Вт.

Переваги та недоліки

Світлодіодне освітлення почало активно завойовувати популярність задовго до появи технології filament – ​​близько шести років тому, коли виробники почали масово випускати енергоефективні лампи із LED-елементами під стандартний цоколь. За всіх переваг вони мали істотний недолік: двомірне від природи джерело світла погано підходило для створення об'ємного тривимірного освітлення. Іншими словами, розміщуючи світлодіоди на плоскій підкладці та закриваючи їх напівсферою плафона, не можна було забезпечити рівномірне розсіювання в усіх напрямках. Істотний мінус, який не змогли нівелювати навіть сміливі експерименти з конструкцією (наприклад, LED Corn Bulbs у формі качана). У ламп з вольфрамовою або філаментною ниткою таких недоліків немає завдяки їхньому особливому пристрої. У сукупності з приємним спектром та енергоефективністю – вагомий плюс на користь filament-освітлення. Але не все так просто.

Технологія не позбавлена ​​недоліків, хоча їх швидше варто віднести до категорії «дитячих хвороб», як у будь-якій інновації. Головна проблема – недостатнє тепловідведення та перегрів filament-ниток, що призводить до погіршення характеристик світлодіодної лампи:

  • температура вище 60-70 °С поступово вбиває діод (падіння яскравості світла);
  • інтенсивні теплові навантаження випалюють люмінофор (змінюється колірна температура CCT, індекс кольору Ra або CRI).

Поки що єдиний метод відведення тепла у філаментних лампах – дисипація через стінки колби та природна повітряна конвекція. Стандартні LED-світильники позбавлені подібного недоліку – алюмінієва підкладка та корпус виконують роль «радіаторів» охолодження.

Почасти проблему може вирішити вибір матеріалів виготовлення філаментної нитки, але це помітно впливає вартість виробництва ламп. Цьому питанню варто приділити увагу окремо.

Цінова політика

Ми вже згадували, що як основа для виготовлення підкладки використовується скло, сапфір або кераміка. Вибір матеріалу визначає ціну філаментної лампи – скляні елементи найдешевші, але вони мають слабку теплопровідність і посередні характеристики. Дешевий filament прослужить набагато менше через систематичне перегрівання. Термін експлуатації сапфірових підкладок – максимальний, як і вартість, а ось керамічні нитки – недорога, але практична альтернатива.

Щоб дізнатися, скільки коштує філаментна лампа потрібної вам потужності та конструкції, найпростіше зв'язатися з консультантом нашого інтернет-магазина. Він розповість про новинки та найперспективніші розробки, допоможе з вибором та оформленням доставки. Ми відправимо покупку до будь-якого регіону та міста України.

Дзвоніть за номером телефону або пишіть менеджеру в режимі онлайн. Завжди раді допомогти та проконсультувати!