Який стиль освітлення кімнати вибрати

Під час планування сучасного інтер'єру враховується не тільки функціональне зонування будинку чи квартири, але ще й стиль оформлення житлового простору. Стосується це й штучного освітлення. Кожен із нас хоче жити не тільки у зручному, але ще й естетично приємному середовищі. Адже місце, де ми відчуваємо фізичний, а також моральний комфорт, і називається повноцінним будинком.

Але якщо при пошуку меблів або побутової техніки, оформлених у конкретній тематиці, проблем не виникає, то з якісними освітлювальними приладами все трохи інакше. Справа в тому, що світильник у принципі не може явно відповідати, наприклад, лише модерну чи провансу. Швидше, цей предмет інтер'єру вбирає лише деякі стилістичні риси. Тобто особливого акценту, що «зобов'язує» в дизайні, як правило, немає. За рідкісним винятком можна знайти модель, яка вписується в єдиний стиль. Наприклад, деякі світильники для класичного інтер'єру.

Але якщо ви наважилися взяти на себе роль дизайнера, то неодмінно повинні знати про всі модні тенденції в плануванні освітлення. Для цього прочитайте наш блог: тут ми торкнемося основних стилістичних напрямів, які зараз такі популярні у сфері дизайну інтер'єрів: модерн, «Скандинавія» та класика, а також хай-тек та прованс. Після цього зможемо розібратися, яке висвітлення вибрати для кожного з цих стилів.

Модерн

Це те, що свого часу стало гідною альтернативою помпезній та в якомусь плані надто «правильній» класиці. Можна сказати, що це її повна протилежність. Якщо класичний інтер'єр неможливий без деякої урочистості, симетрії форм і навіть незграбності ліній, то будинок у стилі модерн – це натуральність, помірний мінімалізм, тонкість та унікальність. Відповідно, і освітлення в такому інтер'єрі не повинно привертати до себе зайву увагу.

Рекомендується відмовлятися від надто масивних та грубих форм, які візуально порушують модерністську гармонію та природність. До речі, різні природні основи лише вітаються, зокрема, дерево, шкіра, іноді – камінь тощо. Так що корпус сучасного светильника в стиле модерн найчастіше імітує якийсь із перерахованих матеріалів або виконаний із нього повністю

Якщо говорити про форми, то тут переважають або плавні природні лінії, або мінімалістська геометрія. Тому при виборі конкретної моделі звертайте увагу на конфігурацію абажура. Модерн характеризується різною колірною гамою, обмежень як таких тут мало. Єдине, що треба враховувати, то це відмова від яскравих, агресивних, неприродних кольорів. Головне, щоб в інтер'єрі було грамотне гармонійне колірне співвідношення, виходячи з чого і вибирається світильник відповідного дизайну. Багато професійних дизайнерів схиляються до кремових та інших спокійних відтінків, легких для зорового сприйняття.

Хай-Тек

Зовні інтер'єр, оформлений під ганьби-тік, виглядає ультрасучасно. Мінімалізм тут ще більш виражений, ніж у модерні. Хай-тек неможливо уявити без конструктивізму, чіткої геометрії, ергономічності. Такі світильники навіть при значних розмірах завжди мають короткий і дуже стриманий дизайн. Чіткість, практичність та високі технології – так можна коротко описати освітлення у цьому стилі.

Хай-тек не терпить надмірностей: світильники рекомендується розміщувати тільки там, де вони дійсно необхідні. Занадто багато освітлення мало того, що не дуже добре позначається на вашому стані, але ще й буде грубим порушенням тематики стилю. Забарвлення, матеріал та конфігурація світильника в жодному разі не повинні акцентувати увагу. В основному моделі в стилі хай-тек виконуються зі штучних матеріалів на кшталт металу, пластику або скла.

Класичний стиль

Класика включає безліч течій, але найпопулярнішим зараз вважається ампір. Висвітлення, оформлене в цьому стилі, є гармонійністю пропорцій, строгість, консервативність, але в той же час і розкіш, багатство. Мінімалізм - це точно не про класику! Буквально кожен об'єкт у такому інтер'єрі виглядає солідно, немов раритетна річ, і навіть трохи химерно.

Форми переважають масивні, геометрично правильні. Класичний стиль немислимий без візуальної врівноваженості. Жодних експериментів у вигляді яскравих асиметричних ліній тут просто не допускається. У принципі все це стосується і світильників, виконаних у класичному стилі. Практично кожен із них – окремий витвір мистецтва! Особливо рясно декоровані підвісні світильники, мають кілька рівнів. Щоправда, треба враховувати, що такі освітлювальні прилади підходять лише для квартир із високими стелями. Все-таки ампір вимагає розмаху!

Скандинавский стиль

Що у нас асоціюється зі Скандинавією? Холод, нетаючі сніги, безкраї пагорби, що контрастують з гірськими схилами. Все це знайшло найкраще відображення в інтер'єрі скандинавського стилю. У колірній гамі явно домінують холодні відтінки та білий, який вдало виділяється за рахунок розмаїття з темними тонами. Про теплі акценти дизайнери теж не забувають: у приміщенні має бути щонайменше 2-3 таких об'єкти. До речі, ними можуть виявитися і світильники з абажурами приємних бежевих кольорів.

Інтер'єру притаманна відносна простота і невигадливість. При облаштуванні освітлення у скандинавському стилі краще утриматися від будь-яких химерних форм та перевантаженості.

Прованс

Його ще називають французьким сільським стилем. Основна риса провансу – зорова легкість, доповнювана природністю. Моделі таких світильників, як і під час оформлення під модерн, часто виготовляють з дерева. Дуже ефектно доповнять інтер'єр ажурні елементи, що надають будинку затишок. Колірне рішення корпусу і абажура світильників у стилі прованс – пастельні тони або чистий білий.

За допомогою нашого інтернет-магазину ви легко підберете освітлення для будь-якого інтер'єру! У каталозі є якісні моделі з унікальним дизайном, що підходять під кожен із описаних стилів! Оформляйте замовлення через онлайн-заявку чи дзвінок менеджеру!