Освітлення для ванної кімнати

Ванну хоч і не можна назвати часто відвідуваною кімнатою, але це не означає, що її якісним освітленням можна нехтувати. Зовсім навпаки – ми проводимо тут гігієнічні та інші процедури як мінімум двічі на день, тому маємо подбати про максимальну зручність. А грамотне розміщення освітлювальних приладів – один із ключових факторів у цьому питанні. Асортимент сучасних світильників дозволяє підібрати модель на будь-який смак, але лише естетикою при виборі не обійтися. Необхідно враховувати й низку інших, не менш важливих аспектів.

Цей блог допоможе вам розібратися, яким же має бути освітлення у ванній кімнаті. По ходу статті ми розглянемо, скільки має бути світильників у приміщенні, їх можливі різновиди та варіанти розташування.

Необхідна кількість світильників

З цього приводу не можна дати однозначної відповіді. Адже для планування гармонійного освітлення потрібно зважати на розміри санвузла. Якщо ви мешкаєте в типовій багатоповерхівці, то площа стандартної ванної кімнати становить близько 6 квадратних метрів. У такому випадку можна обійтися парою-трійкою стельових освітлювальних приладів потужністю 60 Вт, можливо доповнення у вигляді підсвічування дзеркала. Практичним основним світильником стане, наприклад, лампа моделі NOWODVORSKI 5020 Decorative (напруження) або VOLTEGA VG3-C2 6W E27 5.5W (світлодіод).

А якщо, наприклад, ванна суміщена з туалетом, розміри приміщення помітно збільшуються. І система висвітлення, відповідно, ускладнюється. Крім стельових, рекомендується передбачати і настінні прилади, а виділення зони біля дзеркала є обов'язковим. Для посилення естетичного ефекту можна використовувати точкові світильники в області раковини, ванної кімнати або сходів.

Який тип світильника для ванної краще?

Освітлювальні прилади для санвузла відповідають не тільки за комфорт користувача, а й за декоративний вигляд інтер'єру. У цьому й основна складність для рядового споживача - вибрати не тільки функціональний, але ще й відповідний світильник. Ванні кімнати здебільшого хоч і невеликі, але все ж таки мають своє зонування. Професійні дизайнери виділяють як мінімум три області, для яких потрібне своє освітлення: загальна, зона для вмивання і душова. Розглянемо типи світильників для кожної з них.

Стельове освітлення

Вона необхідна для позначення загальної зони та створення комфортної атмосфери в інтер'єрі. Як ми вже зазначали вище, стельового світильника можна використовувати стандартні LED-моделі або лампи розжарювання, оформлені у вигляді люстр. Підкреслити унікальність інтер'єру можна за рахунок плафона, який, як правило, виконується в різних конфігураціях.

Не менш популярні точкові освітлювальні прилади. Вони можуть виступати в ролі самостійних елементів освітлення, а також у комбінації з тими самими люстрами. Наприклад, особливо ефектно виглядає композиція з об'ємного світильника в центрі та кількох точкових приладів по периметру стелі. Для таких рішень чудово підійдуть оригінальні моделі польського виробництва KANLUX 4961 Mateo.

Використання підвісних моделей у ванній кімнаті не рекомендується, тому що такі приміщення, як правило, не відрізняються достатньою висотою стель. В іншому випадку ви можете зробити і без того невеликий простір зорово ще тіснішим.

Настінні світильники

Горизонтальне освітлення потрібне в тих санвузлах, де плануванням не передбачене природне світло з вікна. А якщо це кімната з площею більше 8 квадратних метрів, то настінні освітлювальні прилади тут просто необхідні! Головне – не переборщити, адже надто яскраве освітлення у ванній теж даватиметься взнаки. Як настінні світильники можуть виступати як класичні бра з абажуром на кронштейні, так і люмінесцентні лампи, лінійне підсвічування. Словом, ваша фантазія нічим не обмежена.

Але найчастіше для ванної кімнати вибирають приповерхневі бра, тобто моделі з плафоном, що примикає до стіни. Це і стильно, і практично, тому що світильник не займає багато місця. Дизайнерські концепції настінних освітлювальних приладів такі різноманітні, що часом споживачі губляться, не знаючи, який вибрати. Ми рекомендуємо прислухатися до своїх переваг і врахувати колірну гаму, стиль інтер'єру ванної кімнати.

Підсвічування дзеркала

Освітлення зони навколо дзеркала – чи не головне питання, яке турбує споживача. Адже тут будь-яка помилка при виборі може спричинити значні незручності. По-перше, дзеркало – основний робочий центр будь-якої ванної кімнати, який звертає на себе практично всю увагу. Над оформленням тут потрібно добре попрацювати, щоб інтер'єр не втратив естетичності.

По-друге, неправильно підібране освітлення часом сильно спотворює зовнішній вигляд користувача. А якщо це зона біля дзеркала, де жінки наносять макіяж, а чоловіки голяться, то видимість має бути забезпечена максимальна. У зв'язку з цим фахівці радять не встановлювати над дзеркалом люмінесцентну лампу. Вона надає шкірі неприємного холодного відтінку і незручна для подібних цілей. Занадто тьмяний або надто яскравий освітлювальний прилад теж не підійде.

У плані розміщення ідеальним варіантом буде симетричне освітлення. Тобто якщо це бра, то по одному світильнику з боків від дзеркала буде цілком достатньо. З дзеркалом чудово поєднуються також круглі світлодіодні лампи. Залежно від розмірів зони вмивання встановлюють по 3-4 світильники з кожного боку.

Пара слів про безпеку

Як ви розумієте, для ванної підходить далеко не кожен освітлювальний прилад. Адже температура, вологість та інші умови експлуатації у санвузлі далекі від стандартних. А так як світильник - це прилад, що працює від електрики, то будь-яке недотримання заходів безпеки загрожує небажаними наслідками. Відповідно до технічних вимог важливо звертати увагу на освітлювальні прилади з вологозахисним корпусом. Не забувайте також, що матеріали повинні бути стійкими до корозії та перепадів температур.

Великий вибір саме таких моделей для санвузла представлений у нашому інтернет-магазині. Заходьте в каталог і скористайтесь фільтром, щоб знайти відповідний світильник для ванної кімнати! А за консультацією звертайтесь до менеджера: дзвінки приймаються з понеділка до п'ятниці.