Поради щодо вибору вуличного освітлення

Освітлення на вулиціНа прибудинковій ділянці важливо передбачити не лише грамотне планування, а й якісну систему зовнішнього освітлення. Нині це невід'ємна складова добре упорядкованої присадибної території. Причому, як у функціональному, так і в естетичному плані. Само собою, освітлювальні прилади вирішують проблему гострого дефіциту природного висвітлення у вечірній час. Але водночас ще й формують архітектурний вигляд заміського будинку, наголошують на його привабливості та фактурності. Щоб вам не довелося вибирати між практичністю та красою, розглянемо питання проектування вуличного освітлення детальніше.

Для початку потрібно знати, що зовнішня освітлювальна система поділяється на кілька типів. Тому дуже важливо мати зразковий план своєї ділянки, щоб одразу зрозуміти, в якій зоні можна розмістити той чи інший вуличний світильник. Акцентне і приховане підсвічування монтуються безпосередньо на фасад заміського будинку, вони відіграють роль, що декорує. Нерідко використовуються також як загальне зовнішнього освітлення. Контурне підсвічування передбачає розміщення освітлювальних приладів по периметру ділянки або навколо будівлі. Можливий ансамбль із акцентним освітленням. І нарешті, світло, що заливає, використовується як загальний, придатне для встановлення в будь-якій зоні прибудинкової території.

Якими мають бути прилади вуличного освітлення

Наружний світильник, на відміну від стандартного інтер'єрного, експлуатується в особливихумовах. І вимоги до технічних характеристик тут відповідні. Головні параметри, які визначаютьякість освітлювального приладу, - потужність і термін служби. Від них безпосередньо залежитьефективність вуличного освітлення присадибної території.

Потужність

Фактор потужності приладу зовнішнього освітлення відповідає і за рівень вашого комфорту, іза матеріальний аспект. Це фізична величина, яка показує, скільки ват електроенергії споживаєпристрій за якийсь проміжок часу. Від потужності залежить і яскравість світлового потоку, азначить функціональність системи вуличного освітлення. Відповідно, що вища потужність, тобільша яскравість. Ось чому так важливо скласти ретельний план, перш ніж вибирати конкретнімоделі світлових приладів. Для кожної функціональної зони прибудинкової ділянки потрібнеосвітлення певної яскравості. Хоча б приблизний план території допоможе зрозуміти, де і скількизнадобиться світильників тієї чи іншої потужності.

Термін служби

Ступінь довговічності освітлювального приладу визначається його якістю та умовамиексплуатації. Звичайно, моделі з максимальним терміном служби - ідеальний варіант для кожногоспоживача. Але потрібно враховувати, що зовнішнє освітлення дачної ділянки регулярнопіддається атмосферним опадам, вітру та іншим факторам. Тому фактичний термін службивуличного світильника визначити складно. Багато виробників вказують гарантійний термін в описідо окремої моделі світлового приладу.

Види ламп, що застосовуються для вуличного освітлення

Ґрунтове освітленняВід типу лампи, яку встановлено у світильнику, залежить багато чого: потужність,яскравість, якість освітлення. Термін служби, до речі, теж обумовлюється видом джерела світла.На сьогоднішній день існує безліч різновидів лампочок, які можуть бути використані приоблаштуванні зовнішнього підсвічування. Але ми розглянемо найбільш популярні: лампирозжарювання, галогенні та газорозрядні натрієві або ртутні.

Лампи розжарювання

Цей тип світлового джерела був винайдений у далекому XIX столітті, але залишається одним ізнайпопулярніших донині. Переваги лампи розжарювання в бюджетній вартості, простотівстановлення і приємній передачі кольору. Світло від розжарення має звичний теплий відтінок,який однаково добре виглядає в будь-якому середовищі. А ось недоліки лампи розжарювання неменш істотні. Це недовговічність - не більше 1000 годин роботи - і невисока енергоефективність.

Галогенні лампи

Можна сказати, що це вдосконалена форма лампи розжарювання. Тут також відбуваєтьсянагрівання, яке перетворюється на світло через спеціальну спіраль. Але зроблена вона зтермостійкого вольфраму, який забезпечує більш високу яскравість освітлення.Енергоефективність галогенної лампи вища, а значить економічно цей варіант вигідніший. Крімтого, цей тип світлових приладів відрізняється компактністю.

Газорозрядні лампи

По суті, це колба, заповнена газом під високим тиском. Крім газу в лампі знаходяться ічастинки деяких металів з паровою пружністю. Цим металами найчастіше є натрій або ртуть.Електродуга подає електричний заряд, під впливом якого відбувається випаровування цихчастинок. Звідси і виникає яскраве світіння газорозрядної лампочки. Якість і властивостінаповнювача колби, а також тиск визначають яскравість світлового потоку. Відмінною особливістюгалогенної лампи вважається можливість експлуатації в будь-яких погодних умовах. Тому вона йнабула такого широкого поширення в облаштуванні вуличного освітлення.

Класифікація світильників залежно від конструкції

Освітлення садибиОсвітлювальні прилади, щозастосовуються в благоустрої прибудинкової ділянки, розрізняються між собою не тільки запотужністю або типом лампочок. Конструкція і метод монтажу - не менш важливі чинники в ційсправі. Зрозуміло, конструктивні особливості зовнішніх світильників зумовлені їхнімпризначенням. А точніше сказати, зоною, в якій вони встановлюються і застосовуються.

Фасадні світильники

Такі світлові прилади монтуються на фасадній частині будинку. Найчастіше це лицьова сторона,на якій розташований головний вхід. Це центральна частина архітектурної композиції, якуприйнято виділяти, зокрема й світлом. Тут дуже доречним буде точкове або лінійне підсвічування,яке додасть фасаду архітектурної виразності. За необхідності вуличне освітлення передбачається іна задньому фасаді. Тільки воно відіграватиме більше практичну, ніж декоративну роль.

Вуличні стельові світильники

Прекрасне рішення для оформлення навісів веранд, критих терас, альтанок. Стельовіосвітлювальні прилади виконуються у вигляді прилеглих плафонів. Лаконічна конструкціяпідвищує експлуатаційні характеристики світильника. А при бажанні можна вибрати модель зкрасивою металевою обробкою.

Вуличний світильник-підвіс

Підвісні моделі застосовуються для загального зовнішнього освітлення присадибної території.Такий світильник легко підвішується на будь-якій висоті, що робить його універсальнимелементом у системі. Конструкція повністю герметична, а значить готова до експлуатації навідкритій ділянці.

Ці та інші види вуличних світильників ви завжди можете замовити в нашому каталозі. Освітлювальні прилади відпровідних зарубіжних брендів пропонуються за найвигіднішими цінами. А дізнатися докладнішепро умови доставки та оплати можна у нашого менеджера. Звертайтеся!