Яким має бути настінне освітлення

Освітлення на стінуНастінні світильники з'явилися раніше, ніж стельові: в давнину люди зміцнювали на стіні житла смолоскипи або скіпки. Сьогодні настінні бра та «тарілки» використовуються не тільки для того, щоб висвітлити будинок, але й для прикраси інтер'єру. Їх можна зустріти у спальні, кабінеті, на кухні, у ванній кімнаті та інших приміщеннях будинку. Давайте розберемося, як вибрати зручний варіант настінного освітлення у вашій квартирі.

Настінне освітлення інтер'єру

У кожному будинку або квартирі є сусідами кілька різних видів освітлення, і настінне зазвичай відіграє допоміжну роль. Багато виробників пропонують набори, що складаються з люстри ібра. Повторюваний мотив надає приміщенню завершеності.

Оригінальні плафони на кронштейнах дають змогу виділити в інтер'єрі особливі зони, що потребують яскравішого освітлення. Такі світильники розташовують в обідній зоні кухні, над журнальним столикому вітальні, підсвічують картини, скульптури, оригінальні дизайнерські меблі.

У ванній або передпокої бра зручно використовувати для підсвічування дзеркала. А якщо у вас є особиста бібліотека або кабінет, настінні світильники можна розмістити біля письмового столу або біля крісел, у яких зручно розташуватися з книжкою.

Вибір настінного світильника

Щоб відшукати відповідну модель, найзручніше скористатися каталогом з професійними фотографіями і можливістю сортування за кількома ознаками. Найважливішими критеріями вибору вважаються стиль, тип настінного світильника (врізний, накладний, бра), розмір, колір. У бра необхідно враховувати кількість ріжків і наявність або відсутність спрямованого джерела світла на гнучкій арматурі.

У деяких брендів є окремі колекції для спальні, дитячої або кухні. Але жорсткої прив'язки немає: ви цілком можете прикрасити кімнату підлітка моделлю, призначеною для вітальні, а кухню -кумедним бра у вигляді квітки, якщо інтер'єр дозволяє.

Стиль виконання

Джерела світла повинні гармонійно вписуватися в обстановку кімнати, тому при виборі важливо звертати увагу на стиль. Блискучі настінні світильники в стилі хай-тек будуть доречні в сучасних інтер'єрах з великою кількістю техніки. Вони можуть мати нестандартну геометричну форму, регулювання яскравості.

Класичний стиль -це скло або кришталь у поєднанні з деревом і металом, рідше -текстиль. Кольори, як правило, спокійні, вітаються пастельні відтінки, а також універсальний білий. Моделі цього типу зручні своєю універсальністю: вони мають чудовий вигляд і зі світлими, і з темними меблями.

Дуже цікаві настінні світильники в стилі ар-деко. Вони мають дорогий, але не химерний вигляд. У рамках стилю спостерігається приголомшливе розмаїття: ви можете знайти і моделі з кристалами, і поєднання кольорового скла з металом. Головні кольори -чорний, золотий і білий.

Шанувальники лаконічних стилів, швидше за все, віддадуть перевагу простим скандинавським світильникам або моделям у стилі лофт. Такі прилади демократичні, нестандартні, здатні підкреслити креативність власника квартири.

Розмір

Світильники модерн Якщо ви плануєте розмістити на стіні єдине джерело світла, краще вибрати накладну модель досить великого розміру. У деяких дизайнерських проєктах використовують круглі білі диски без окантовки, що символізують місяць. Великий накладний світильник на стіні може бути також квадратним, трикутним, прямокутним.

Якщо розмір джерел світла середній, ви можете повісити на стіну два або три бра. Вони непогано виглядають у поєднанні з люстрою з тієї ж колекції. А ось невеликі точкові настінні світильники краще розміщувати групами, так вони будуть виглядати більш виграшно.

Приміщення

Вибираючи настінні світильники для різних приміщень, враховуйте їхню специфіку: для ванної кімнати та кухні обов'язково беріть моделі, захищені від вологи. У дитячій кімнаті дуже добре виглядають бра в приємних оку яскравих кольорах: блакитному, рожевому, жовтому, зеленому. Для спальні варто підібрати спокійні варіанти з романтичним візерунком.

При оформленні квартири не варто розміщувати бра в кожній кімнаті. Виберіть одне-два приміщення, де підсвічування буде найпотрібнішим, а в інших кімнатах вирішіть проблему освітлення окремих зон в інший спосіб. Наприклад, за рахунок торшерів або спотів.

Особливості розміщення настінних світильників

Далеко не всі знають, як краще розмістити моделі, призначені для монтажу на стіну. Існує кількаваріантів, які дадуть змогу виділити різні зони кімнати, і ви можете спробувати кілька, доки не підберете найвдаліший.

Розміщення світильників на кухні обмежене вимогами безпеки. Настінні моделі найкраще виглядають над столом, адже зону плити з успіхом підсвічують лампи витяжки. Якщо стіл невеликий, цілком достатньо одного світильника.&

Скала, картини, камінні полички краще освітлювати з двох боків, інакше інтер'єр зіпсують несиметричні тіні. Два однакових бра -те, що потрібно. А ось над журнальним столиком цілком достатньо одного, якщо ви не збираєтеся займатися тонким рукоділлям.

Над ліжком або диваном у спальні також має бути два джерела світла. Причому їх вішають на такій висоті, щоб зручно було читати напівсидячи, але неможливо було вдаритися об плафон, піднімаючись із ліжка. До речі, світло не має бути надто яскравим, інакше буде важко заснути.

У вітальні та їдальні можна влаштувати оригінальну світлову інсталяцію, розмістивши на стіні кілька дрібних моделей у випадковому порядку. А якщо важливо підкреслити геометричну правильність стільниці, барної стійки або ніші, розташуйте точкові врізні моделі в ряд.

Особливості встановлення настінних світильників

Настінне бра Настінні світильники потрібно встановлювати з таким розрахунком, щоб вам було зручно ними користуватися. Ви повинні легко дотягуватися до плафона, щоб у разі потреби замінити лампочку. Розетку краще приховати за меблями (кріслом, столом), щоб вона не псувала загальний вигляд приміщення.

Перед монтажем обов'язково прикладіть обрану модель достіни і перевірте, чи не б'є в очі світло, коли ви стоїте. Це правило особливо важливе для моделей, у яких світловий потік спрямований вгору.

Якщо у вас у домі є малюки до п'яти років, утримайтеся від встановлення бра прямо над дитячим ліжечком.Його слід розмістити так, щоб малюк не дотягувався до дротів і абажура. А власну красиву настінну лампу ви зможете вибрати разом, коли дитина підросте.

Замовляйте найкращі моделі в нашому каталозі, а про доставку подбають менеджери!