Світильники в еко-стилі

Стиль еко в інтер'єрі – це не лише оздоблення та меблі з натуральних матеріалів, а й робота із загальним наповненням простору, включаючи освітлення, декор та інші деталі. У сучасному дизайні це відносно молодий напрямок, який прийшов на зміну урбаністичному стилю. Еко-інтер'єр популярний серед мешканців міст, оскільки дозволяє відволіктися від постійної метушні та возз'єднатися з природою.

Оформлення квартири в стилі еко повинно проводитися з дотриманням певних правил. По-перше, ніякої захаращеності інтер'єру. Якнайбільше відкритого простору, високі стелі та великі вікна. Досягти потрібного ефекту в невеликих приміщеннях допомагають правильні колірні та світлові акценти. По-друге, в оформленні мають використовуватися лише натуральні матеріали – ротанг, дерево, камінь, глина. Можна використовувати світильники з екологічно чистих матеріалів, наприклад бетону, текстилю, скла або кераміки.

Третє правило – натуральна палітра кольорів в оформленні: природні кольори дерева, каменю, води, землі. Четверте – обов'язкова наявність декоративних елементів (скляних чи глиняних ваз, гілок дерев, живих квітів, акваріумів тощо). І, нарешті, п'яте правило – це гарне освітлення. Про нього ми поговоримо докладніше.

Вибір світильника в еко-стилі

Обов'язкова вимога еко-стилю – якнайбільше природного освітлення. Звичайно, що без освітлювальних приладів обійтися не вдасться.

Вони можуть бути як прихованими, так і декоративними.Для прихованого «непомітного» освітлення використовуються звичайні точкові світлодіодні світильники, які монтуються в стелю або спеціальні ніші. Світлодіодні лампи цілком гармонують зі стилем еко – вони безпечні, економічні, не забруднюють довкілля та дають приємне для очей розсіяне світло. Добре підходять для світильників у стилі еко та лампи Едіссона, що дають тепле жовте світло, наприклад, EGLO 11679, NOWODVORSKI 9796, VOLTEGA VG1-CC1 E14 4W.

Висвітлення у стилі еко не передбачає традиційних важких люстр. Якщо вбудованих і декоративних світильників на стінах і на підлозі недостатньо, і необхідне центральне джерело світла, краще віддати перевагу стилізованим люстрам, які за формою і матеріалом вписуються в загальну концепцію. Наприклад, якщо в кімнаті багато кольорів, чудово підійдуть моделі NOWODVORSKI 6901 Flowers Green та TRIO R10464001 Leavy, оформлені у флористичному дизайні.

Найкраще виглядають в екологічному інтер'єрі моделі світильників із дерева, ротанга чи тканини. Про їхні особливості ми поговоримо далі.

Дерев'яні світильники

Люстри, бра, настільні лампи та торшери з дерева додають приміщенню тепла та затишку. Дерево – натуральний матеріал, тому при нагріванні не виділяє токсичних речовин. Навпаки, ефіри та мікроелементи, що виділяються, корисні для здоров'я людини.

Матеріал легко набуває будь-якої форми. Дуже оригінально виглядають стельові світильники на стелю з абажуром з тонких вигнутих рейок (NOWODVORSKI 4173 Ika). Дизайнери часто поєднують дерево з іншими матеріалами, наприклад металом або склом (EGLO 93052 Vilar). З деревини виходять оригінальні точкові світильники.

Підвісні дерев'яні світильники є найпопулярнішими. Як кріплення для них зазвичай використовується ланцюг. Деякі конструкції передбачають регулювання її довжини. Вони добре виглядають у великих кімнатах з високими стелями, вносячи в інтер'єр елемент химерної елегантності. Для малогабаритних приміщень краще використовувати точкові чи настінні моделі. Стельові світильники на дерев'яній основі виглядають дуже вишукано і здатні прикрасити будь-який інтер'єр.

Вибираючи освітлювальний прилад, враховуйте, що він повинен доповнювати інтер'єр, а отже, в приміщенні повинні бути присутніми інші елементи з дерева. Частини, що нагріваються (патрони, плафони, лампи) повинні бути добре ізольовані від дерев'яної основи.

Застосування ротанга

Все частіше для виготовлення освітлювальних приладів в еко-стилі використовується ротанг - дерево пальмове, зовні схоже на ліану. Вони зростають у субтропічних зонах південно-східної Азії і сягають довжини 180-200 метрів. Ідеально гладкі та тонкі стволи ротанга добре підходять для виготовлення плетених світильників різних моделей.

Ротанг – дуже міцний природний матеріал, тому при належному догляді та дбайливому зверненні освітлювальний прилад радуватиме вас довго. Процес плетіння, як багато років тому, залишається повністю ручним. Працюючи, майстер передає свою енергетику виробу. Тому лампи з ротанга створюють ефект сімейного тепла та затишку.Вражає і асортимент сучасних ротангових світильників. Підвісні моделі використовуються там, де необхідне яскраве та спрямоване світло. Різні форми плафонів, що дозволяють грати зі світлом та тінню, допоможуть створити необхідні світлові ефекти.Дуже популярні люстри з ротанга - ідеальний варіант для високих стель. Вони чудово поєднуються як з плетеними, так і з дерев'яними меблями, тому підходять для вітальні, їдальні або кухні.

Плетений торшер – унікальний та неповторний освітлювальний прилад. Він чудово підійде для приміщення, в якому потрібне приглушене м'яке світло та розслаблююча атмосфера. Добре поєднуються з перерахованими моделями бра і настільні лампи з ротанга.

Світильники із тканини.

Тканинні світильники – це неймовірна доза затишку та неперевершений дизайн. Абажури можуть бути виконані з будь-яких тканин - шовку, оксамиту, джинсу, синтетики, але якщо ви вибираєте освітлювальний прилад для інтер'єру в еко-стилі, краще віддати перевагу моделям з текстилю природних кольорів. Наприклад, TK LIGHTING 670 Piano або NOWODVORSKI 4032 Eko.Абажура з тканини має одну перевагу – він м'яко розсіює світло лампи, роблячи його приємнішим для очей. Саме тому такі люстри настільки популярні. Тканинні абажури використовуються як для підвісних моделей освітлювальних приладів, так і в торшерах (TK LIGHTING 2975 Lorenzo), бра та настільних лампах.

Різноманітність моделей, присутніх на сучасному ринку, дозволяє вибрати світильник з тканини для будь-якого приміщення. Але у ванних кімнатах, де потрібно більш яскраве світло, їх зазвичай не встановлюють. Для кухні це теж не найкращий варіант - тканина вбирає жир і запахи.

Підібрати світильник в еко-стилі не важко, якщо ви скористаєтеся послугами інтернет-магазину CityLight . Зручний каталог, структурований у тому числі і з дизайну освітлювальних приладів, дозволить швидко оцінити та порівняти моделі кількох виробників, вибравши найкращий варіант. Додаткова перевага – доступні ціни (укладено контракти з провідними виробниками), інформаційна підтримка та швидка доставка по Україні.