Світильники для натяжних стель

Освітлення для натяжної стеліЯкщо ви вирішили встановити у своїй квартирі стелю із ПВХ-плівки, вам варто заздалегідь продумати організацію освітлення. Підбирати світильники для натяжних стель необхідно ретельно, відштовхуючись не лише від дизайнерської ідеї та власного смаку, а й від фізичних властивостей матеріалу покриття.

Натяжна стеля – це полотнище з тканини або ПВХ-плівки, закріплене на багеті (профілі). Використовуваний матеріал відрізняється низькою термостійкістю, тому при нагріванні змінює колір, втрачає еластичність та деформується. Тому найкращі світильники для натяжної стелі – це ті, в яких встановлені галогенні або світлодіодні лампи. Люмінесцентні також використовуються для цієї мети, але значно рідше.

Якщо ви вирішили використовувати для освітлення традиційні лампи розжарювання, то доведеться зупинити свій вибір на підвісних моделях або люстрах. Відстань від джерела світла до поверхні полотна має бути не менше 40 см.

Продумати схему освітлення та зробити проводку, а також встановити каркаси для кріплення освітлювальних приладів вам необхідно до монтажу стелі. Після натягування полотна зробити це буде неможливо.

Види світильників

Насправді для натяжних стель використовуються практично ті ж види світильників, що і для всіх інших. Найважливіше в цьому випадку правильно підібрати їх дизайн і джерело світла, тобто лампу. Як уже було сказано, у цьому відношенні існують деякі обмеження.

Якщо стелі в кімнаті невисокі, краще обмежитися точковими або невеликими світильниками, що вбудовуються. Люстри та довгі підвіси візуально зменшать висоту приміщення. Якщо ви не можете обійтися без люстри, вибирайте плафон-тарілку з галогенною або натрієвою лампою.

Для приміщення з високими стелями обмежень на вибір виду світильників практично не існує. Можна встановлювати як великі люстри на довгих підвісах, так і скромні точкові, накладні моделі, що вбудовуються.

Накладні

Накладні світильники часто використовуються для підсвічування натяжних стель. Їх встановлюють на спеціальний каркас. Корпус освітлювального приладу накладається прямо на полотно, тому використання ламп сильно нагріваються, в цьому випадку небажано. Для кріплення застосовується спеціальне кільце, яке встановлює майстер, що монтує стелю.

Накладні стельові світильники випускаються різної форми та дизайну: круглі, квадратні, овальні, прямокутні тощо. Вибір залежить від загального стилістичного рішення кімнати.

Другий, не менш популярний варіант - світильники, що вбудовуються. Кріпляться вони так само, як і накладні. На них встановлено кріплення пружинного типу, яке вставляється в приготовлений отвір у полотні та розпрямляється. Освітлювальний пристрій щільно притискається до поверхні стелі і оформляється декоративною накладкою.

Вбудовувані світлодіодні світильники не привертають до себе уваги. Їхнім основним завданням є якісне освітлення. Як правило, коштують вони недорого.

Розташування світильників

Світлодіодні світильники Правильно підібравши розташування світильників на натяжній стелі, ви зможете до невпізнанності змінити вигляд приміщення. З їхньою допомогою можна зонувати простір або візуально збільшити невелику кімнату.

Де і як розміщувати освітлювальні прилади – кожен обирає сам. Але є кілька загальних правил, яких бажано дотримуватися.

Джерела світла повинні створювати певний рівень освітлення для тієї чи іншої зони кімнати. Наприклад, над робочим місцем світло має бути яскравим, а в зоні відпочинку його краще зробити приглушеним.

Якщо ви маєте підсвічування по периметру кімнати, то мінімальна відстань від світильників до стін повинна бути не менше 20 см, щоб уникнути погіршення розсіювання світла та можливого перегріву оздоблювальних матеріалів.

Відстань між освітлювальними приладами має бути 30-40 см. Залежно від їхнього дизайну, а також матеріалу стелі цей показник переглядається, як правило, у більшу сторону.

Схеми розташування світильників на натяжній стелі в залі, кухні, спальні, вітальні складає, як правило, світлодизайнер. Якщо у вас немає можливості скористатися його послугами, можна знайти відповідний варіант в Інтернеті.

Типи використовуваних ламп

Як було сказано на початку статті, освітлювальні прилади, призначені для натяжних стель, використовують кілька типів ламп.

Лампи розжарювання допустимі лише у підвісах, плафони яких спрямовані вниз або убік. Їхня потужність повинна бути не більше 60 Вт, інакше ймовірно пошкодження оздоблювального матеріалу. Цей показник середній, тому для його уточнення краще звернутися до фахівців, вказавши матеріал полотна, що використовується.

Галогенні джерела світла можна встановити не тільки у підвісні, а й у накладні, а також вбудовані освітлювальні прилади. Краще вибрати моделі не із дзеркальними, а з алюмінієвими відбивачами, щоб не було видно прихованих комунікацій під полотном. Потужність галогенових ламп не повинна перевищувати 30-35 Вт.

Люмінесцентні (енергозберігаючі) лампи нагріваються менше, тому їх можна використовувати у всіх видах світильників для стель. Але цей варіант все рідше використовують у житлових приміщеннях через вміст ртуті та інших шкідливих речовин. До того ж через великі розміри вони підходять не до всіх плафонів.

Але ідеальним рішенням все ж таки є світлодіоди (LED). Вони не сильно нагріваються, тому обмеження потужності відсутні. Проте світлодіодні лампи теж потребують теплоізоляції – щоб уникнути псування полотна.

Розрахунок освітлення

Освітлення для стелі Розрахунок освітлення рекомендується робити при виборі типів та кількості освітлювальних приладів. Для кожного приміщення існує свій стандарт рівня освітленості, а також яскравості та сили світла. Наприклад, для передпокою це 100 люкс, для кухні та спальні – 200, для робочого кабінету – 300, для вітальні – 450.

Щоб дізнатися, яка кількість ламп вам знадобиться, необхідно враховувати величину світлового потоку кожної з них. Вона вимірюється у люменах і зазвичай вказується на упаковці. Для розрахунку можна скористатися такою формулою:

площа приміщення × стандартне значення освітленості / величина світлового потоку лампи / 4.

В результаті ви отримаєте точну кількість ламп, необхідну для освітлення даного приміщення. Купити будь-які види світильників для натяжних стель від найкращих виробників пропонує інтернет-магазин CityLight. Професійні консультації менеджерів, доступні ціни, якісні товари, система знижок – все це чекає на наших клієнтів. Доставляємо замовлення по всій Україні.